Zlato 44 928,16 Kč/oz 2 027,81 $/oz 0.64%
Stříbro 549,69 Kč/oz 24,81 $/oz 0.36%
CZK/USD 22,16 Kč/USD -0.17%

Magické mince DRAGON ve tvaru obdélníku

DRAK S PERLOU

Australská mincovna Perth Mint vydává nádhernou kolekci semi-sběratelských zlatých a stříbrných bullion mincí, které milují investoři i sběratelé po celém světě. Nejen pro svůj netradiční hranatý tvar, ale i pro svou velmi silnou symboliku. Nádherné hranaté (Rectangular) mince vychází každoročně s novým motivem. Hlavní postavou je mýtický čínský drak s perlou, jež je považován za nositele blahobytu, spojení s perlou symbolizuje schopnost plnit si své sny.

Draci jsou mýtická plazí stvoření děsivého vzhledu, která se vyskytuje v mnoha starověkých kulturách. Existence draků zůstává populárním pojmem a jsou silně zastoupeni v současné fantasy. Ve východní i západní tradici jsou draci často zobrazováni jako strážci zlata a jiných pokladů.

8 888

Zlaté mince vycházely od roku 2018 v různých nákladech. Od roku 2020 jsou raženy v nákladu čtyř osmiček - tedy v počtu 8 888 kusů pro celý svět! 

Osmička je považována za nejšťastnější číslo. Navíc - při položení na stranu - vznikne symbol nekonečna. Spojením všech těchto magických symbolů získává tato série mincí nový rozměr nejen v oblasti svého designu, ale i VÝZNAMU.

 

STŘÍBRNÉ MINCE

Stříbrné mince hranatého tvaru s pozoruhodným designem v podobě obávaného mýtickým draka vycházely od roku 2018 také v různých nákladech. Od roku 2020 mincovna Perth Mint sjednotila náklad a razí tyto jedinečné mince v nákladu na 250 000 kusů pro celý svět. 

 

V ČEM JSOU MINCE RECTANGULAR JEDINEČNÉ?

Zlaté a stříbrné mince hranatého tvaru by mohly být kompromisem mezi slitkem či mincí, mají navíc i sběratelský potenciál. Právě díky svému tvaru připomínají malý slitek s designovým motivem. Nabízí však výhody mince. Je v tom rozdíl? 

Pokud se chcete dozvědět více o rozdílech mezi investicí do slitků a mincí, přečtěte si článek Mince nebo slitky - do čeho investovat?. 

VÝBĚR MINCÍ DRAGON RECTANGULAR

CO ŘÍCI ZÁVĚREM?

Zlaté mince a stříbrné mince jsou velmi oblíbené mezi investory i sběrateli. Díky své vysoké likviditě a stabilní hodnotě jsou velmi vyhledávány a ceněny. Investiční a sběratelské zlaté mince jsou nejčastěji dodávány v hmotnostech od 1g po 1 Oz. Jednoznačně nejoblíbenější jsou zlaté investiční a sběratelské mince 1 Oz

Investice do zlata a stříbra je ideální volbou pro uchování bohatství a hodnoty peněz po generace. Pokud vás zajímá více o investování do zlata a stříbra, dozvíte se to v našem dalším článku.