Zlato 45 594,58 Kč/oz 2 018,71 $/oz -0.05%
Stříbro 546,81 Kč/oz 24,21 $/oz 0.00%
CZK/USD 22,59 Kč/USD 0.04%

Limitované mince ke korunovaci krále Karla III.

Mince - Korunovace krále Karla III.

VÝJIMEČNÁ UDÁLOST V DĚJINÁCH

Oficiální korunovace panovníka je historickou událostí s tisíciletou tradicí. Od smrti královny Alžběty II v září 2022 se její syn ujal regentství a je držitelem titulu „král Spojeného království Velké Británie a Severního Irska“ – ale korunovační obřady proběhnou 6. května 2023. V tento den bude král Karel III korunován, pomazán, požehnán a vysvěcen arcibiskupem z Canterbury ve Westminsterském opatství. Právě Westminsterské opatství je místem, kde se korunovace konají od roku 1066. 

Británie se těší na víc než 2 000 speciálních hostů. Bude mezi nimi i náš prezident Petr Pavel. Na slavnostním koncertu vystoupí například Katy Perry nebo Andrea Bocelli.

Jde o jedinečnou událost, která se zapíše do dějin. A tak není divu, že na její oslavu a připomínku vznikla nová kolekce exkluzivních zlatýchstříbrných mincí, které jsou velmi očekávané a sběratelsky žádané. Vycházejí v limitovaných edicích a některé zlaté mince jsou navíc zdobeny drahokamy a pravými diamanty. Jsou  tak nejen krásným artefaktem, ale také možnou investicí, která se dostane jen k hrstce sběratelů.