Zlato 47 554,31 Kč/oz 2 030,50 $/oz -0.22%
Stříbro 524,14 Kč/oz 22,38 $/oz -0.67%
CZK/USD 23,42 Kč/USD 0.28%

Série The Royal Tudor Beasts s deseti heraldickými zvířaty

The Royal Tudor Beasts série

Heraldické symboly byly již odedávna hojně využívány vládnoucími dynastiemi v Anglii. Už Jindřich VII. po svém manželském svazku s Alžbětou z Yorku navázal na středověkou tradici heraldiky a zobrazoval motivy a symboly heraldiky kdekoli to bylo možné. Posiloval tak své právoplatné postavení na anglickém trůnu vůči svým poddaným i konkurenčním žadatelům. Na tuto tradici navázal i jeho syn Jindřich VIII., který heraldické symboly hojně využil na jednom ze svých nejslavnějších královských sídel - Hampton Court.

Právě zde lemuje Moat Bridge (most přes příkop) deset heraldických zvířat v podobě deseti kamenných soch, jež reprezentují rodovou linii Tudorovců v čele s Jindřichem VIII. a jeho třetí manželkou Jane Seymourovou. Sochy tvoří skutečná zvířata i mýtičtí tvorové, jež jsou uctíváni jako heraldické symboly Tudorovců, jedné z nejmocnějších anglických královských dynastií.

SÉRII TVOŘÍ 10 HERALDICKÝCH ZVÍŘAT, která postupně vychází dvakrát ročně. Mezi ně patří lev Anglie, yale z Beaufortu, černý býk z Clarence, chrt z Richmondu, drak Tudorovců, jednorožec Seymourů, královnin drak, královnin lev, královnin panter a panter Seymourů.

V rámci série Royal Tudor Beasts vychází postupně zlaté mince 1 Oz a 1/4 Oz a stříbrné mince 10 Oz a 2 Oz. K sériím lze dokoupit také dřevěnou etui, ve které se celá sbírka bude krásně vyjímat.