Zlato 44 225,27 Kč/oz 1 926,02 $/oz 0.28%
Stříbro 541,44 Kč/oz 23,58 $/oz 0.64%
CZK/USD 22,96 Kč/USD -0.08%

Série The Royal Tudor Beasts s deseti heraldickými zvířaty

The Royal Tudor Beasts série

Heraldické symboly byly již odedávna hojně využívány vládnoucími dynastiemi v Anglii. Už Jindřich VII. po svém manželském svazku s Alžbětou z Yorku navázal na středověkou tradici heraldiky a zobrazoval motivy a symboly heraldiky kdekoli to bylo možné. Posiloval tak své právoplatné postavení na anglickém trůnu vůči svým poddaným i konkurenčním žadatelům. Na tuto tradici navázal i jeho syn Jindřich VIII., který heraldické symboly hojně využil na jednom ze svých nejslavnějších královských sídel - Hampton Court.

Právě zde lemuje Moat Bridge (most přes příkop) deset heraldických zvířat v podobě deseti kamenných soch, jež reprezentují rodovou linii Tudorovců v čele s Jindřichem VIII. a jeho třetí manželkou Jane Seymourovou. Sochy tvoří skutečná zvířata i mýtičtí tvorové, jež jsou uctíváni jako heraldické symboly Tudorovců, jedné z nejmocnějších anglických královských dynastií.

SÉRII TVOŘÍ 10 HERALDICKÝCH ZVÍŘAT, která postupně vychází dvakrát ročně. Mezi ně patří lev Anglie, yale z Beaufortu, černý býk z Clarence, chrt z Richmondu, drak Tudorovců, jednorožec Seymourů, královnin drak, královnin lev, královnin panter a panter Seymourů.

V rámci série Royal Tudor Beasts vychází postupně zlaté mince 1 Oz a 1/4 Oz a stříbrné mince 10 Oz a 2 Oz. K sériím lze dokoupit také dřevěnou etui, ve které se celá sbírka bude krásně vyjímat. 

Upozornění: Vážení zákazníci, ve dnech 28.9.-29.9.2023 budeme v Den české státnosti i následující pátek užívat klidu a naše prodejny budou ZAVŘENY. E-shop zůstává v provozu bez omezení a vaše objednávky budou expedovány ihned v pondělí 2.10.2023. Přejeme vám příjemně strávený prodloužený víkend. 

Děkujeme za pochopení,
Tým AuPortal