Zlato 45 653,84 Kč/oz 2 022,05 $/oz 0.11%
Stříbro 547,52 Kč/oz 24,25 $/oz 0.17%
CZK/USD 22,58 Kč/USD 0.02%

Umělecká série Micropuzzle Treasures

Nádherný set stříbrných mincí s barevným motivem a hmotností 3 oz je opravdovým pokladem. A proto také nese příznačný název Micropuzzle Treasures, který celou sérii sběratelských mincí vystihuje. 

Stříbrné mince s barevným motivem Micropuzzle Treasures vychází jednou ročně a jsou na nich vyobrazena díla světových umělců, která se skládají z miniaturních dílků skládačky puzzle. Ty jsou díky technologii Smartminting vykresleny do posledního detailu, ve vysokém reliéfu. Mince jsou vždy ozvláštněny "nedoskládanou částí" s poházenými dílečky puzzle, které jejich tvůrce ještě nezačlenil do celé skládačky. Každý jeden kousek je opravdový originál, který je opravdu fascinující. Obraz je díky velikosti mince krásně detailně propracovaný a originální.

Série pokladů z mikro puzzle dílků (Micropuzzle Treasures) je nejen snem mnoha sběratelů, ale určitě i ideálním dárkem, pokud hledáte něco opravdu nezapomenutelného, cenného a speciálního.

PŘEHLED MINCÍ V SÉRII V POŘADÍ JEJICH VYDÁNÍ

1) Hvězdnoá noc (Starry Night) vyšla v roce 2019 a je první mincí série. Zobrazuje dílo Vincenta van Gogha, které září nádhernými pastelovými barvami. 

2) Dvě sestry (Two Sisters) na terase  jsou zobrazeny na druhé minci série a reprezentují impresionistické dílo věhlastného malíře Pierre Augusta Renoira. Mince vyšla v roce 2020.

3) Snění (Reverie) od českého secesního umělce Alfonse Muchy je motivem zářivé třetí mince z pokladů puzzle art, která vychází v roce 2021.

4) Čtvrtá mince série zobrazuje Pár pod deštníkem (Couple Under Umbrella) od Leonida Afremova, který je v originále ztvárněn olejovou barvou pomocí Afremovovy jedinečné techniky paletového nože.

5) Pátá mince, jež celou sérii uzavírá, zobrazuje Doni Tondo (Svatou rodinu), slavné umělecké dílo z  dílny Michelangela. Mince vychází v 3. čtvrtletí roku 2023.

Investice do zlata a stříbra vám uchová hodnoty po generace. Chrání vaše peníze před inflací, protože hodnota zlata a stříbra dlouhodobě roste. Cena zlata a stříbra roste hlavně v době ekonomické krize, kdy právě cena peněz, akcií a jiných komodit klesají.