Zlato 47 634,07 Kč/oz 2 031,65 $/oz -0.17%
Stříbro 524,72 Kč/oz 22,38 $/oz -0.67%
CZK/USD 23,45 Kč/USD 0.39%

Sběratelská série pro fanoušky Hvězdných Válek - Star Wars™ Mandalorian™

Série pro fanoušky STAR WARS - THE MANDALORIAN"

Pro fanoušky celosvětového fenoménu Star Wars™ a jeho dobrodružné seriálové nástavby The Mandalorian™ vznikla také úchvatná kolekce stříbrných mincí vydaných mincovnou na Novém Zélandu. Tato sběratelská série vychází od začátku roku 2021 a postupně odkrývá své jednotlivé hrdiny. A koho na mincích můžete spatřit?


1. THE MANDALORIAN™

Motivem první stříbrné mince není nikdo jiný než „Mando“, vlastním jménem Din Djarin™ - lovec odměn, který dostal za úkol vystopovat Grogu™. Toho sice našel, ale nakonec se rozhodl ho chránit a změnil se tak celý jeho život,  

2. CARA DUNE™

Cara Dune™ je zkušená bojovnice a střelkyně. Najatá Din Djarinem™ mu pomáhala bojovat se zbytkem Imperia na Nevarro a zachránit Dítě - Grogu™.

3. IG-11™

Třetí mincí série je zabijácký droid IG-11™ z Cechu lovců odměn, který společně s Mandalorianem™ usiloval o stejný cíl - nalezení dítěte. Posléze byl však v zájmu ochrany Grogu™ zastřelen a přeprogramován nově na ochránce.

4.THE CHILD™

Čtvrtou minci série zdobí The Child™. Grogu™, roztomilé dítě patřící k druhu Jedi Joda™, jehož Din Djarin™ nejdříve ulovil pro svého klienta, ale posléze se rozhodl ho ochránit za každou cenu.

The Child™ je také prezentováno působivou 150 gramovou stříbrnou figurkou, která zobrazuje, jak Grogu používá sílu nataženou paží. Stříbrnou 3D minci navrhl 3D sochař Alejandro Pereira Ezcurra.