Zlato 45 594,58 Kč/oz 2 018,71 $/oz -0.05%
Stříbro 546,81 Kč/oz 24,21 $/oz 0.00%
CZK/USD 22,59 Kč/USD 0.04%

Série mincí Pirates of the Caribbean

Piráti z Karibitu (Pirates of the Caribbean™)
Piráti z Karibitu (Pirates of the Caribbean™)

Oblíbená série dobrodružných fantasy příběhů Pirates of the Caribbean™ (Piráti z Karibiku) z dílen Disney™ inspirovala mincovnu na Novém Zélandu k vydání série stříbrných a zlatých mincí s motivy z příběhu o Jacku Sparowovi.

Někdy rošťácký, jindy tajemný kapitán Jack Sparrow v příběhu pluje na palubě nejrychlejší lodi britské flotily, aby zachránil svoji piráty ukradenou loď, Černou Perlu, jíž se zmocnil kapitán Barbossa. Na palubě Černé Perly uniká Barbossa s unesenou dcerou guvernéra Elisabeth Swan na tajemný ostrov Isla de Muerta, aby získal poklad, který mu umožní zlomit kletbu nad ním a celou jeho posádkou.

1. První mincí série je právě The Black Pearl™ (Černá Perla) - hlavním motivem je loď s kapitánem Jackem Sparrowem v popředí.

2. Druhou mincí série je The Flying Dutchman™ (Létající Holanďan) - loď kapitána Davy Jonese™ připomínající vějířovou rybu a pokrytou mušlemi a mořskými řasami. 

3. Třetí v pořadí následuje stříbrná a zlatá mince The Empress™ (Císařovna) - čínská vlajková loď jednoho z nejmocnějších  pirátů Sao Fenga, kterou jsme mohli spatřit ve 3. dílu pirátské série.

4. Čtvrtá mince nese motiv lodi Queen's Anne Revenge™ (Pomsty královny Anny) a jejího kapitána, obávaného piráta Černovouse.

5. Pátá a poslední mince série nese motiv je Silent Mary™, třístěžňové lodi Armada Espanola, které velel kapitán Armanda Salazara v populárním filmovém
Disney™ hitu Pritái z Kariiku - Salazarova pomsta™