Zlato 39 389,77 Kč/oz 1 843,40 $/oz 0.12%
Stříbro 526,51 Kč/oz 24,64 $/oz 1.78%
CZK/USD 21,37 Kč/USD -0.29%

Série mincí Pirates of the Caribbean

Piráti z Karibitu (Pirates of the Caribbean™)
Piráti z Karibitu (Pirates of the Caribbean™)

Oblíbená série dobrodružných fantasy příběhů Pirates of the Caribbean™ (Piráti z Karibiku) z dílen Disney™ inspirovala mincovnu na Novém Zélandu k vydání série stříbrných a zlatých mincí s motivy z příběhu o Jacku Sparowovi.

Někdy rošťácký, jindy tajemný kapitán Jack Sparrow v příběhu pluje na palubě nejrychlejší lodi britské flotily, aby zachránil svoji piráty ukradenou loď, Černou Perlu, jíž se zmocnil kapitán Barbossa. Na palubě Černé Perly uniká Barbossa s unesenou dcerou guvernéra Elisabeth Swan na tajemný ostrov Isla de Muerta, aby získal poklad, který mu umožní zlomit kletbu nad ním a celou jeho posádkou.

1. První mincí série je právě The Black Pearl™ (Černá Perla) - hlavním motivem je loď s kapitánem Jackem Sparrowem v popředí.

2. Druhou mincí série je The Flying Dutchman™ (Létající Holanďan) - loď kapitána Davy Jonese™ připomínající vějířovou rybu a pokrytou mušlemi a mořskými řasami. 

3. Třetí v pořadí následuje stříbrná a zlatá mince The Empress™ (Císařovna) - čínská vlajková loď jednoho z nejmocnějších  pirátů Sao Fenga, kterou jsme mohli spatřit ve 3. dílu pirátské série.

Jaký asi bude další motiv této série...co myslíte? ;-)

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.