Zlato 39 359,70 Kč/oz 1 803,34 $/oz -0.25%
Stříbro 554,38 Kč/oz 25,40 $/oz -0.98%
CZK/USD 21,83 Kč/USD 0.06%

LORD OF THE RINGS™ - jedinečná série s mapou Středozemě™

Jedinečná série mincí LORD OF THE RINGS™
Série mincí LORD OF THE RINGS™ (PÁN PRSTENŮ)

Kdo by neznal Tolkienovu trilogii Pán Prstenů™? Právě pro fanoušky této jedinečné trilogie vydala mincovna Nového Zélandu sérii mincí LORD OF THE RINGS™.

K sérii náleží také exkluzivní stříbrná mapa Middle Earth™ (Středozem), která zobrazuje imaginární svět, do kterého je příběh zasazen. Mapa Středozemě je vyrobena z 35 g čistého stříbra a ve skutečnosti je mincí zákonného platidla. 

1. mince série je věnována Sauronovi™ - temnému vádci Mordoru™
Stříbrná mince 1 Oz a zlatá mince 1/4 Oz zobrazuje temného vládce Saurona s Temnou věží, v popředí mince je pověstný prsten. Stříbrná mince je jedinečná pozlacenou verzí prstenu.

2. mince je věnována Gandalfovi™ 
Stříbrná mince 1 Oz a zlatá mince 1/4 Oz zobrazují moudrého a udatného čaroděje Gandalfa™. Stříbrná mince je ozvláštněna barevným motivem. 

3. mince je věnována Frodovi™ 
Stříbrná mince 1 Oz zobrazuje Frodo™ Pytlíka ve společnosti svých věrných přátel, v ruce drží Prsten a rozjímá nad ním. Zlatá mince 1/4 Oz pak zobrazuje portrét odvážného hobbita Froda™. 

Jaké další poklady v sobě série skrývá se můžete podívat v odkazu níže - jednotlivé mince budou doplňovány po vydání mincovnou.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.