Zlato 47 554,31 Kč/oz 2 030,50 $/oz -0.22%
Stříbro 524,14 Kč/oz 22,38 $/oz -0.67%
CZK/USD 23,42 Kč/USD 0.28%

LORD OF THE RINGS™ - jedinečná série s mapou Středozemě™

Jedinečná série mincí LORD OF THE RINGS™

Kdo by neznal Tolkienovu trilogii Pán Prstenů™? Právě pro fanoušky této jedinečné trilogie vydala mincovna Nového Zélandu sérii mincí LORD OF THE RINGS™.

K sérii náleží také exkluzivní stříbrná mapa Middle Earth™ (Středozem), která zobrazuje imaginární svět, do kterého je příběh zasazen. Mapa Středozemě je vyrobena z 35 g čistého stříbra a ve skutečnosti je mincí zákonného platidla. 

1. mince série je věnována Sauronovi™ - temnému vádci Mordoru™
Stříbrná mince 1 Oz a zlatá mince 1/4 Oz zobrazuje temného vládce Saurona™ s Temnou věží, v popředí mince je pověstný prsten. Stříbrná mince je jedinečná pozlacenou verzí prstenu.

2. mince je věnována Gandalfovi™ 
Stříbrná mince 1 Oz a zlatá mince 1/4 Oz zobrazují moudrého a udatného čaroděje Gandalfa™. Stříbrná mince je ozvláštněna barevným motivem. 

3. mince je věnována Frodovi™ 
Stříbrná mince 1 Oz zobrazuje Frodo™ Pytlíka ve společnosti svých věrných přátel, v ruce drží Prsten a rozjímá nad ním. Zlatá mince 1/4 Oz pak zobrazuje portrét odvážného hobbita Froda™. 

4. mince je věnována Aragornovi™ 
Aragorn™, následník trůnu Gondoru, se spolu s Frodem Pytlíkem™ a dalšími členy Společenstva prstenu™ vydal na nebezpečnou cestu za získáním Prstenu a jeho zničením. Stříbrná mince 1 Oz zobrazuje portrét Araorna™ ve vyčkávajícím postoji. Zlatá 1/4 uncová mince zobrazuje Aragorna™ při pohledu na šíp vytažený z toulce.   

5. mince série je věnována Leoglasovi™
Princ Legolas™ byl synem elfského krále Lesní říše a jako jediný elf putoval spolu s Frodem Pytlíkem™ a dalšími členy Společenstva prstenu na cestě za zničením Prstenu. Stříbrná mince 1 Oz zobrazuje Legolase™ na koni, v pozadí jsou vojáci z Rohanu a Gondoru a také vlající vlajky Gondoru. Motivem zlaté 1/4 Oz mince je Legolas™ natahující svůj luk a připraven k boji.

6. minci zdobí Samwise Gamgee™ (Samvěd Křepelka)
Mírumilovný hobit jež doprovází Froda™ na jeho výpravě za zničením Prstenu. Díky své loajalitě, schopnosti chránit a věrnosti dokázal Sam ochránit Froda před mnohými nástrahami na jejich společné cestě.

7. mincí série je trpaslík Gimli™ 
Jediný zástupce trpaslíků ve výpravě Společenstva prstenu. Kromě jiného měl Gimli™ úkol osvobodit zajaté hobity Merryho a Pipina.


STŘÍBRNÉ MINCE SÉRIE

ZLATÉ MINCE SÉRIE