Zlato 40 565,02 Kč/oz 1 790,95 $/oz 0.25%
Stříbro 514,16 Kč/oz 22,70 $/oz 0.45%
CZK/USD 22,65 Kč/USD 0.47%

Začněte s kompletací sbírky mincí věnované hudebním legendám

BRITISH MUSIC LEGENDS (BRITSKÉ HUDEBNÍ LEGENDY)
BRITISH MUSIC LEGENDS (BRITSKÉ HUDEBNÍ LEGENDY)

Každý znalec dobré hudby jistě ocení, že se Britská královská mincovna rozhodla pro vydání nové série zlatých a stříbrných mincí, která je tentokrát věnována největším britským hudebním legendám - Music Legends.

1) První mince vydaná v této nové sérii je věnována legendární britské hudební skupině QUEEN

Rubovou stranu mince navrhl britský designer Chris Facey, který tak chtěl vyjádřit rovnost členů kapely. Vrchní část zdobí klaviatura, ve které jsou povrchově odlišeny tři klávesy. Jde o úvodní akordy skladby Bohemian Rhapsody. Na minci je dále zobrazena elektrická kytara Red Special, jejíž vlastníkem byl Brian Maye a elektrická baskytara Johna Deacona. Část mezi oběma kytarami pak vyplňuje basový buben Rogera Taylora, který zdobí znak kapely. Uprostřed mince je umístěno logo skupiny „QUEEN“, těsně pod ním pak autor umístil mikrofon charakteristický pro frontmana skupiny. Vzhled této mince schválili členové kapely Roger Taylor a Brian Maye.

2) Druhá mince, která v této sérii vyšla, je věnována zpěvákovi a autorovi světových hitů Siru ELTONU JOHNOVI.

Elton John osobně schválil výsledný design mince. Na té nechybí charakteristický slaměný klobouk lemovaný stuhou a motýlek. Typické zpěvákovi brýle představují spojené noty. Na pozadí těchto tří atributů je možné vidět britskou vlajku. Celý motiv doplňuje zpěvákovo jméno „ELTON JOHN“, do které jsou vloženy hvězdy v písmenech „O“. Minci navrhl Bradley Morgan Johnson. Na lícní straně je pak tradičně zobrazen portrét královny Alžběty II., okolo které je pak nápis „ELIZABETH II. D.G.REG.F.D., nominální hodnota mince „2 POUNDS“.

3) Třetí mince je věnována zpěváku hudební legendě DAVIDOVI BOWIEMU a je poctou kariéře jedné z nejtrvalejších britských hudebních ikon - zpěvákovi, hudebnímu skladateli a průkopníkovi nových trendů. Design mince zachycuje obraz zpěváka z období, které trávil v Berlíně. Zahrnutí motivu blesku z éry Aladina Saneho zachycuje Bowieho kariéru a okamžik, kdy konečně odložil rekvizity, aby se ukázal jako samostatný umělec.

4) Motivem čtvrté mince je jedna z nejznámějších britských kapel, která překlenula generace - THE WHO.
Tato ikonická britská kapela je součástí britské hudební scény již více než 50 let a spolu s průkopnickým kytaristou Pete Townshendem. Mezi neznámější hity se řadí píseň Behind Blue Eyes, která zazněla i v mnoha seriálech. Mimo jiné ji převzala také populární kapela Limp Bizkit.

Zlaté mince 1 Oz vyšly v omezeném nákladu pouhých 2.500 ks pro celý svět, stříbrné mince jsou v limitovaném nákladu 25.000 ks. Obě mince jsou dodávány v kapsli. 

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.