Zlato 38 380,47 Kč/oz 1 779,18 $/oz 0.47%
Stříbro 558,07 Kč/oz 25,87 $/oz 0.10%
CZK/USD 21,57 Kč/USD 0.06%

Kolekce stříbrných mincí The Simpsons

Kdo by neznal kultovní americký animovaný seriál Simpsonovi, který se na televizních obrazovkách objevuje už od roku 1989. Hlavní postavy z tohoto oblíbeného seriálu můžete vidět na nejrůznějších produktech. K obdobnému kroku se odhodlala také mincovna v Perthu a v roce 2019 vydala sérii 5 stříbrných mincí s vyobrazením celé rodiny Simpsonových.

Sérii The Simpsons™ family 2019 otevírala jako první řadě mince Homer, následovala stříbrná mince Bart. Třetí v pořadí byla vydána mince Marge a poté mince Lisa. Jako poslední v sérii byla vydána mince s nejmladším členem rodiny, Maggie.

Rubovou stranu každé mince zdobí podobizna konkrétní postavičky v prostředí a výrazem, který je pro ně typické. Např. Bart se šklebí před obchodem Kwik-E-Mart, Lisa je vyobrazena, jak před školou ve Springfieldu nese stoh knih. Marge autor zachytil usmívající se v kuchyni, a Homera umístil s pivem v ruce před jeho oblíbenou hospůdku. Nejmladší člen rodiny, Maggie, je zobrazena v obývacím pokoji, jak spí na podlaze s domácími mazlíčky.

Na lícové straně mince je zobrazen profil královny Alžběty II. Na okraji pak naleznete bližší informace o emisi, jako je rok ražby, země emitenta, nominální hodnota, ryzost a také hmotnost mince.

Každá jednotlivá mince ze série The Simpsons™ family byla vydána v limitované sérii pouhých 5 000 ks pro celý svět. Každá mince je dodávána v transparentním akrylovém rámečku v originálním The Simpsons™ balení. Součástí každé mince je číslovaný certifikát pravosti.

Zakoupit si můžete i kompletní kolekci stříbrných 1 Oz mincí z roku 2019. Tuto kolekci tvoří všech 5 postav z této jedinečné série. Její pořízení vás přitom vyjde levněji, než kdybyste kupovali jednotlivé mince zvlášť.

V současné době je na cestě nová stříbrná mince 1 OZ Bart 2020. Ta vyjde v limitované edici 25 000 ks pro celý svět.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.