Zlato 47 559,35 Kč/oz 2 035,06 $/oz 0.20%
Stříbro 526,53 Kč/oz 22,53 $/oz 0.22%
CZK/USD 23,37 Kč/USD -0.04%

Kolekce stříbrných mincí The Simpsons™

Kdo by neznal kultovní americký animovaný seriál Simpsonovi (THE SIMPSONS™), který se na televizních obrazovkách objevuje už od roku 1989. Hlavní postavy z tohoto oblíbeného seriálu můžete vidět na nejrůznějších produktech. K obdobnému kroku se odhodlala také mincovna v Perthu a v roce 2019 vydala sérii 5 stříbrných mincí s vyobrazením celé rodiny Simpsonových.

Sérii The Simpsons™ family 2019 otevírala jako první řadě mince Homer, následovala stříbrná mince Bart. Třetí v pořadí byla vydána mince Marge a poté mince Lisa. Jako poslední v sérii byla vydána mince s nejmladším členem rodiny, roztomilým batoletem Maggie.

Rubovou stranu každé mince zdobí podobizna konkrétní postavičky v prostředí a s výrazem, který je pro ně typické. Např. Bart se šklebí před obchodem Kwik-E-Mart, Lisa je vyobrazena, jak před školou ve Springfieldu nese stoh knih. Marge autor zachytil usmívající se v kuchyni, a Homera umístil s pivem v ruce před jeho oblíbenou hospůdku. Nejmladší člen rodiny, Maggie, je zobrazena v obývacím pokoji, jak spí na podlaze s domácími mazlíčky.

Na lícové straně mince je zobrazen profil královny Alžběty II. Na okraji pak naleznete bližší informace o emisi, jako je rok ražby, země emitenta, nominální hodnota, ryzost a také hmotnost mince.

Každá jednotlivá mince ze série The Simpsons™ family byla vydána v limitované sérii pouhých 5 000 ks pro celý svět a je dodávána v transparentním akrylovém rámečku v originálním balení The Simpsons™. Součástí každé mince je číslovaný certifikát pravosti.

Zakoupit si můžete také cenově výhodnější kompletní kolekci těchto stříbrných 1 Oz mincí z roku 2019. Budete tak mít všech pět postaviček pohromadě za výhodnější cenu, než kdybyste jednotlivé mince pořizovali zvlášť.