Zlato 47 543,53 Kč/oz 2 029,00 $/oz -0.30%
Stříbro 523,94 Kč/oz 22,36 $/oz -0.76%
CZK/USD 23,43 Kč/USD 0.33%

Stříbrná a zlatá mince Tygr šavlozubý z Doby ledové

Tygr šavlozubý je třetí mincí série Giants of the Ice Age (Obři doby ledové), ve které se během čtyř let postupně představí osm největších gigantů Doby ledové.

Tato série je ražená v německé mincovně Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH. Každý rok se plánuje vydání dvou mincí. Prvním zástupcem této série byl Mamut srstnatý, po něm přišel na řadu Jelen obrovský. Obě tyto mince byly vydány v roce 2019. Tygr šavlozubý je tak první mincí vydanou v roce 2020.

Na ruby mince je zachycen tygr šavlozubý v travnaté stepi. Tygr je zobrazen v přikrčené pozici, jak číhá na svou kořist, kterou skolí svými dlouhými zakřivenými tesáky. Hlavní motiv tygra doplňuje název série „GIANTS OF THE ICE AGE“, dále pak váha a ryzost mince. Vnější okruží mince v horní části mince zdobí siluety všech osmi obrů doby ledové, a to v pořadí jejich plánované emise. V dolní části okruží je uveden rok emise. Zatímco siluety zvířat na okraji mince vystupují nad povrch mince, hlavní motiv Tygra šavlozubého je zapuštěný a zvýrazněný leštěným provedením.

Líc mince vyobrazuje státní znak Ghanské republiky. V její dolní části je vyražen nápis „REPUBLIC OF GHANA“ a je zde rovněž uvedena nominální hodnota mince.

Tato jedinečná mince Tygr šavlozubý je k dispozici jak ve stříbrné, tak i ve zlaté variantě.

Stříbrné mince jsou k dispozici o hmotnosti 1oz nebo 1 kg. Mince o hmotnosti 1oz jsou vydané v omezeném nákladu 15 000 ks pro celý svět. Tyto mince dodáváme v kapsli. Stříbrné mince o hmotnosti 1 kg byly vydány v exklusivním nákladu pouze 1 000 ks pro celý svět. Zákazníkům jsou mince dodávány v kapsli, každá mince je číslovaná a součástí dodávky je rovněž číslovaný certifikát.

Zlaté mince Tygr šavlozubý mají hmotnost 1 kg. Byly vydány taktéž v exkluzivním nákladu 1 000 ks pro celý svět. Mince dodáváme v kapsli v prezentační krabičce spolu s číslovaným certifikátem pravosti. Každá mince je rovněž číslovaná.