Zlato 39 557,32 Kč/oz 1 836,80 $/oz 0.12%
Stříbro 523,97 Kč/oz 24,33 $/oz -0.31%
CZK/USD 21,54 Kč/USD 0.00%

Série BIG FIVE II (VELKÁ PĚTKA II)

Druhá série nejpopulárnějších sběratelských mincí
BIG FIVE II (VELKÁ PĚTKA II)

Vydáním řady Big Five II pokračuje Jihoafrická mincovna v úspěšném příběhu vytoužené klasiky a navazuje tak na jednu z nejpopulárnějších sérií posledních let - sérii Big Five. Zvířata známá jako "Velká pětka" - slon - lev - buvol - nosorožec - leopard " jsou orientační body a vyslanci této kulturně bohaté země. Relevance této jedinečné série mincí je odpovídajícím způsobem vysoká. Krásné motivy, dokonalá kvalita ražby a velmi malé ražby jsou zárukou nadčasové hodnoty.

Stříbrné a zlaté mince této pokračující limitované série vychází v několika variantách

  • Mince v běžné kvalitě.
  • Mince v PROOF kvalitě.
  • V setu mincí označovaných jako Big Five Double Proof s jedinečným efektem, kdy umístěním 2 či více stejných mincí vedle sebe vznikne celý obraz zvířete, při větším počtu mincí potom efekt stáda či smečky.
  • V setu mince Big Five + Krugerrand. Mince Krugerrand je speciální pouze pro sérii Big Five a nese na sobě motiv divokého zvířete z druhé mince, tzv. „Privy Mark“.

MINCE V SÉRII BIG FIVE II

1. První mincí série je slon - ELEPHANT - patří mezi největší a nejpůsobivější zvířata africké divočiny. Slonovi je obecně připisovaná moc a veliká síla.
2. Druhou mincí série je lev - LION - lev je odedávna považován za "krále zvířat" - nejen kvůli své působivé hřívě, ale i pro svou sílu a dominanci. Věděli jste, že jeho řev je slyšet až 8 km daleko?

 

VÝBĚR MINCÍ SÉRIE BIG FIVE II

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.