Zlato 44 225,27 Kč/oz 1 926,02 $/oz 0.28%
Stříbro 541,44 Kč/oz 23,58 $/oz 0.64%
CZK/USD 22,96 Kč/USD -0.08%

Exkluzivní nabídka pro sběratele

Jedinečná sbírka stříbrných a zlatých mincí Celestial Dome série 2017 zobrazuje krásně ilustrovanou mapu Northern Sky (Severní oblohy) a Southern Sky (Jižní Oblohy). Série obsahuje celkem dvě stříbrné a zlaté mince v nejvyšší Proof kvalitě od australské mincovny Royal Australian Mint. 

Součástí je i číslovaný certifikát pravosti. Jedna z nejvyhledávanějších sběratelským mincí.

SOUTHERN SKY (JIŽNÍ OBLOHA)

První zlatá mince série Australské královské mincovny s vypouklým tvarem a mapou Jižní oblohy je skutečným klenotem a představuje jedinečnost umění řemesla a kreativního designu na prohnutém designu mince.

Mince zobrazuje mystiku vesmíru a geniálně zachycuje prvky noční Jižní oblohy. Právě díky klenutému tvaru mince je celkový efekt naprosto ohromující.

Tyto zlaté mince vypouklého tvaru jsou velmi žádané mezi sběrateli a jsou raženy ve velmi limitovaném nákladu pouhých 750 ks pro celý svět!
 

NORTHERN SKY (SEVERNÍ OBLOHA)

Druhá mince série Celestial Dome Serie byla navržena Browny Kingovou a zobrazuje různá souhvězdí Severní oblohy, která je definována jako polovina nebeské sféry a nachází se severně od nebeského rovníku. Astronomové považují oblohu za vnitřek koule rozdělené nebeským rovníkem. Na minci jsou vyobrazeny hvězdy i grafické vyobrazení jednotlivých souhvězdí. Díky svému prohnutému (kopulovitému) tvaru motiv mince získává nový rozměr. 

Upozornění: Vážení zákazníci, ve dnech 28.9.-29.9.2023 budeme v Den české státnosti i následující pátek užívat klidu a naše prodejny budou ZAVŘENY. E-shop zůstává v provozu bez omezení a vaše objednávky budou expedovány ihned v pondělí 2.10.2023. Přejeme vám příjemně strávený prodloužený víkend. 

Děkujeme za pochopení,
Tým AuPortal