Zlato 38 753,43 Kč/oz 1 802,15 $/oz 0.92%
Stříbro 576,31 Kč/oz 26,80 $/oz 2.71%
CZK/USD 21,50 Kč/USD -0.22%

Lednové upevnění pozice zlata

John Rubino poukazuje na fakt, že pokud se budeme bavit o vývoji ceny zlata, můžeme být optimističtí. Zde jsou důvody proč…

Zlato si v lednu upevnilo pozici a zdálo se, že bude ještě stoupat, ale nastalo pár problémů. Za prvé futures spekulanti  – jak je vidět v Commitment of Traders (COT) report u – zašli moc daleko, a protože mají tendenci při emocionálních extrémech chybovat, toto bylo pomyslnou červenou vlajkou. Za druhé, zlato se blíží úrovni 1360$, která byla od roku 2014 místem, kde se zrychlil vzestup směrem vzhůru. Pokud chcete vidět příslušné grafy, navštivte následující stránky : 

https://dollarcollapse.com/precious-metals/gold-crucial-technical-level-important-action/

Koncem ledna se kombinaci technického odporu a přehnané snahy spekulantů opět podařilo překonat nemožné a zlato opět spadlo na úroveň 1300$.

Ale tento pokles se ukázal být krátkodobým a povrchním, v porovnání s předchozími epizodami a nyní zlato znovu atakuje úroveň 1360$ (v pátek cena dosáhla 1355$) a fanoušci zlata se ptají, zda bude tato hranice prolomena, nebo to bude pouze další zklamání? Můžete pouze tento vzor opakování sledovat tak dlouho, aniž by se z vás stali cynici.

                               

Nejnovější zpráva COT, zveřejněná v pátek odpoledne, ukazuje, že spekulanti aktivně snižují své dlouhé pozice, zatímco komerční obchodníci - kteří mají obvykle jiný názor než spekulanti - postupují méně agresivně.

                               

Mezitím se v posledních několika týdnech stávají zlaté základy ještě příznivější. Volatilita akciových a dluhopisových trhů prudce stoupá,  pravděpodobně vede držitele finančních aktiv k přemýšlení, zda trochu expozice "bezpečného útočiště" není moudrá věc. Inflace nyní směřuje vzhůru. Washington zahodil poctivost a zvolil politiku trvalého dolarového deficitu, v řádech bilionů dolarů. A blízký východ se stává ještě děsivějším, protože americké síly zabíjely Rusy a Turky, kteří zabíjeli kurdské spojence američanů.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.